Pola Nadziei 2014/2015

W ramach edukacyjnego projektu szkolnego klasa 1 gimnazjum przystąpiła do programu realizowanego na rzecz Fundacji „Wrocławskie Hospicjum dla Dzieci” - „Szczepanowskie Pola Nadziei 5”. W ramach projektu uczniowie uczestniczyli w warsztatach zorganizowanych przez starszych kolegów. Warsztaty miały na celu przybliżenie nowym wolontariuszom celów oraz planu działania w r. szk. 2014/2015. Następnie, nowi uczestnicy projektu przygotowali pole, na którym posadzili cebulki żonkili. Akcja sadzenia kwiatów odbyła się 12 i 17 września 2014r.

Kolejnym elementem realizacji programu były obchody „Światowego Dnia Hospicjów i Opieki Paliatywnej”. W naszej szkole z tej okazji zorganizowano „niebieski dzień” – 10.10.2014r. wszyscy uczniowie przyszli ubrani na niebiesko, a wolontariusze z klasy 1 specjalnie na ten dzień przygotowali olbrzymi plakat z zakrętek.

Projekt „Szczepanowskie Pola Nadziei” realizowany jest w naszej szkole już od 5 lat. Zadaniem programu jest nie tylko pozyskiwanie pieniędzy na rzecz hospicjum, ale także propagowanie bezinteresownej pomocy, szarzenie idei hospicyjnej, uwrażliwianie innych, zwłaszcza młodzież, przypominając o chorych i cierpiących.

W dniu 17 grudnia 2015r. uczniowie klasy 1 gimnazjum, przy okazji odbywającego się projektu „Czar Nocy Betlejemskiej” zorganizowali kwestę na rzecz Fundacji „Wrocławskiego Hospicjum Dla Dzieci”. Na swoim stoisku oferowali ozdoby świąteczne, które można było nabyć za dowolną kwotę. W przygotowanie kwesty zaangażowali się wszyscy uczniowie Zespołu Szkół, gdyż to właśnie oni przynosili własnoręcznie zrobione ozdoby, których było tak dużo, że kwesta trwała do dnia 19 grudnia.

Przy okazji kwesty sprzedawano również kalendarze z rysunkami przygotowanymi przez podopiecznych Fundacji.

W dniu 19 grudnia wolontariusze, przy obecności opiekunów projektu p. E. Godawy i M. Nowak oraz p. dyrektor R. Kutkiewicz, otworzyli zaplombowane puszki i przeliczyli pieniądze z kwesty oraz ze sprzedaży kalendarzy. W sumie zebrano 1425 zł (kwesta - 1090 zł i kalendarze – 335 zł.)

Bardzo dziękujemy wszystkim uczniom, rodzicom oraz gościom za pomoc w zbiórce pieniędzy.