Czar Nocy Betlejemskiej 17.12.2014

17 grudnia 2014r. w naszej szkole już po raz 13, mogliśmy przeżywać świąteczny czas pod nazwą „Czar Nocy Betlejemskiej”. Jest to szczególne wydarzenie, w które zaangażowani byli uczniowie, rodzice i pracownicy szkoły.

Na szkolnym holu stał zastawiony stół, gdzie można było skosztować pysznych,  świątecznych przysmaków – barszczu, pierogów, czy śledzia, przygotowanych przez gospodynie ze  Szczepanowa i okolicznych wsi. Oprócz wigilijnych potraw  goście mogli zawitać w kawiarence , gdzie za symboliczną opłatą każdy mógł zjeść domowe ciasto – wypieki przygotowały nasze kochane mamy. Dzięki ich pracy mogliśmy zebrać 193zł, które przeznaczyliśmy na zakup sprzętu sportowego. Z całego serca dziękujemy.

Szkolny korytarz stał się także miejscem, gdzie szczególnie najmłodsi mogli podziwiać przyniesione do szkoły małe zwierzątka – króliczki, chomiki, papugi. W ten wyjątkowy wieczór wielu uczniów zmieniło się w aniołki i odwiedziło salę gdzie odbywał się’’ zlot aniołów’’ . Czekał tam słodki poczęstunek i możliwość wykonania pamiątkowej fotografii.

Tego wieczoru mogliśmy posłuchać śpiewu kolęd w wykonaniu naszych uczniów, stojących w szopce przypominającej nam  miejsce narodzenia Jezusa. W tym szczególnym czasie myślimy o rówieśnikach, którzy zmagają się z chorobą i niepełnosprawnością. Na kiermaszu charytatywnym wolontariusze sprzedawali ozdoby świąteczne, wykonane przez uczniów naszej szkoły. Cały dochód -1425 zł, przekazaliśmy na rzecz Wrocławskiego Hospicjum dla Dzieci. Swoją obecność można było uwiecznić w księdze pamiątkowej,  która od lat towarzyszy naszym świątecznym spotkaniom.

Na zakończenie wieczoru odbyło się przedstawienie jasełkowe, które w  zabawny sposób  ukazało przygotowania do wystawienia Jasełek a pantomima „sceny z życia Maryi ”,wzruszyła nas i wprowadziła w świąteczny nastrój. Pragniemy z całego serca podziękować wszystkim, którzy zaangażowali się w realizację projektu. Szczególne zaś –Rodzicom. Bez Was to by się nie udało. Dziękujemy!

Koordynator projektu –Małgorzata Jackowska