Czar Nocy Betlejemskiej 18.12.2015

17 grudnia 2015r.,w naszej szkole już po raz 14, mogliśmy ulec magii świątecznego nastroju, biorąc udział w projekcie pod nazwą „ Czar Nocy Betlejemskiej”.

Gospodynie ze Szczepanowa oraz okolicznych miejscowości, częstowały świątecznymi przysmakami-barszczem, śledziem czy pierogami.

Oprócz wigilijnych potraw, można było  skosztować słodkich wypieków-dar naszych wspaniałych Mam. Dzięki symbolicznym opłatom w kawiarence, udało się zebrać 318 zł- całość zostanie przeznaczona na zakup sprzętu sportowego. Z całego serca dziękujemy.

Szkolny korytarz stał się miejscem, gdzie mogliśmy podziwiać przyniesione do szkoły małe zwierzątka- króliki, gołębie, papugi.

W ten cudowny wieczór wielu uczniów zmieniło się w aniołki i odwiedziło salę, gdzie odbywał się „zlot aniołów”. Każdy „aniołek” otrzymał słodki upominek-dar naszych Rodziców.

Czas umilały nam kolędy w wykonaniu uczniów szkoły. Chór występował w szopce, która przypominała miejsce narodzenia Jezusa.

W ten szczególny wieczór nie zapomnieliśmy o chorych rówieśnikach. Wolontariusze-wspaniała młodzież z naszej szkoły, sprzedawali kalendarze a także ozdoby świąteczne, które własnoręcznie wykonali uczniowie. Cały dochód 1173,25zł, przekazano na konto Wrocławskiego Hospicjum dla Dzieci. Dziękujemy wszystkim zaangażowanym w tę akcję.

Swoją obecność można było uwiecznić w księdze pamiątkowej, która znajdowała się w otoczeniu choinek udekorowanych przez najmłodsze dzieci z naszej szkoły.

Na zakończenie wieczoru odbyło się przedstawienie jasełkowe w wykonaniu naszych uczniów , które wprowadziło nas w świąteczny nastrój.

Pragniemy bardzo podziękować wszystkim, którzy zaangażowali się w realizację uroczystości. Szczególne podziękowania należą się naszym wspaniałym Rodzicom- tylko dzięki Waszej pomocy, wszystko tak pięknie się udało. Dziękujemy!

Koordynator projektu- Małgorzata Jackowska.