WSPÓŁPRACA POLSKO - CZESKA 2012/2013

W dniach 20 -22 maja 2013 roku  uczniowie z  Zespołu Szkół w Szczepanowie gościli w Základní Škola w czeskim Štěpánovie na Morawach w ramach II wymiany polsko-czeskiej.

W trakcie trzydniowej wycieczki  16. uczniów z Polski miało okazję poznać kulturę czeskich kolegów, zwiedzić okoliczne zabytki (Olomouce, Svaty Kopecek), nawiązać nowe przyjaźnie. Pobyt młodzieży umilały rozgrywki sportowe, wycieczka do ZOO, integracyjna dyskoteka oraz wspólne śpiewy przy ognisku. Na upamiętnienie wizyty w Czechach uczniowie posadzili „Drzewo Przyjaźni”.

Projekt wymiany polsko-czeskiej został zapoczątkowany w zeszłym roku szkolnym, podczas gdy uczniowie z Czech gościli w Szczepanowie i w ramach obchodów Dni Środy Śląskiej został podpisany akt współpracy pomiędzy gminami Środa Śląska  -  Stepanov.

Koordynatorzy projektu:

Małgorzata Nowak , Anna Burak