Czar Nocy Betlejemskiej 18-12-2013

Świąteczny projekt „Czar Nocy Betlejemskiej”

18 grudnia 2013r. w naszej szkole mogliśmy przeżywać świąteczny wieczór pod nazwą „Czar Nocy Betlejemskiej”. Jest to jedyne w swoim rodzaju wydarzenie, w które zaangażowani byli uczniowie, rodzice i pracownicy szkoły.

Przy wejściu do szkoły na gości czekała księga pamiątkowa, która od lat towarzyszy świątecznym spotkaniom. Na szkolnym holu stał zastawiony stół, gdzie można było skosztować pysznych, pachnących świętami tradycyjnych przysmaków – barszczu, pierogów, czy śledzia. Oprócz wigilijnych potraw wszyscy goście mogli zawitać w kawiarence, gdzie za symboliczną złotówkę każdy mógł zjeść domowe ciasto – wypieki przygotowały nasze kochane mamy. Dzięki ich pracy mogliśmy zebrać 237,20zł, które przeznaczyliśmy na zakup zabawek do szkolnej świetlicy. Z całego serca dziękujemy!

Szkolny korytarz stał się także miejscem, gdzie szczególnie najmłodsi mogli podziwiać przyniesione do szkoły małe zwierzątka – króliczki, chomiki, gołębie… nie zabrakło także pięknego szynszyla Uśmiech Po obejrzeniu wystawy „Mój pupil – żywa szopka” dziewczynki i chłopcy (same anioły!) odwiedzali dość licznie nasz „Zlot aniołków”. Czekał tam słodki poczęstunek i możliwość wykonania pamiątkowej fotografii.

Tego wieczora mogliśmy posłuchać śpiewu kolęd w wykonaniu naszych uczniów, stojących w szopce przypominającej nam ubóstwo miejsca narodzenia Jezusa. Właśnie dlatego pamiętamy także o rówieśnikach, którzy zmagają się z chorobą i niepełnosprawnością. Na kiermaszu charytatywnym wolontariusze sprzedawali kalendarze oraz ozdoby świąteczne, wykonane przez uczniów naszej szkoły. Cały dochód (ponad 700zł) przekazaliśmy na rzecz Wrocławskiego Hospicjum dla Dzieci.

Zwieńczeniem wieczoru było przedstawienie jasełkowe, które w przepiękny, refleksyjny, ale i zabawny sposób – poprzez gesty, słowa i muzykę – ukazało oczekiwanie na narodzenie Jezusa.

Ostatnie słowa to podziękowanie – skierowane do wszystkich, którzy zaangażowali się w realizację projektu. Szczególne zaś – do Rodziców. Bez Was to by się nie udało. Dziękujemy!

Katarzyna Peroń