Pola Nadziei 2013/2014

10 kwietnia 2014r. w Zespole Szkół im. Piastów w Szczepanowie odbył się szkolny finał edukacyjnego projektu Szczepanowskie Pola Nadziei 4.

Uczniowie należący do wolontariatu szkolnego przygotowali wielkopostne przedstawienie Mój krzyż (pantomimę), które zaprezentowali rodzicom na ogólnym zebraniu.  Przedstawienie było niezwykle wzruszające i  budziło wiele refleksji, a nawet łez. Uczniowie, którzy działają w szkolnym wolontariacie, w dojrzały sposób pokazali symbolikę  krzyża, cierpienia, pojednania.  W przedstawieniu brali udział uczniowie z klas: 0,II SP, IV SP, 1 Gim., 2 Gim.- wszystkim  serdecznie dziękujemy.

Po zebraniach odbyła się kwesta na rzecz Fundacji Wrocławskiego Hospicjum dla Dzieci- w imieniu podopiecznych hospicjum DZIĘKUJEMY.

Natomiast 11 kwietnia 2014r. był żółtym dniem w Zespole Szkół- uczniowie i nauczyciele wzięli udział w SPACERZE NADZIEI, który miał na celu krzewienie idei pomocy  i altruizmu oraz zainteresowanie środowiska lokalnego nasza współpracą z Wrocławskim hospicjum dla dzieci.

Opiekunowie wolontariatu E. Noworolnik i E. Godawa