Wyjazd na Uniwersytet Wrocławski

W dniu 11.06.2019r. uczniowie naszej szkoły biorący udział w projekcie "Środa Śląska - wysokiej jakości edukacja nie tylko w środy" pod opieką p.Edyty Noworolnik i p.Marty Bartosiewicz wzięli udział w zajęciach na Uniwersytecie Wrocławskim. Tematem przewodnim spotkania był ŚWIAT DŹWIĘKU. Nasi podopieczni wzięli aktywny udział w spotkaniu z pracownikami Uniwersytetu, uczestnicząc w doświadczeniach, jak również bardzo chętnie sami przeprowadzali różnego rodzaju doświadczenia. Dzięki czemu ukształtowali w sobie umiejętności opisu zjawisk przyrody i potrafią je interpretować. Nabyli umiejętność rozumowania tj. wnioskowania i wyjaśniania, operowania zdobytą wiedzą i wykorzystywania jej w praktyce. Ponadto uczniowie zrozumieli jak koreluje się przyroda z innymi dziedzinami nauki takimi jak: matematyka, informatyka i fizyka.