Wyjazd do Centrum Ekologii i Krajoznawstwa "SALAMANDRA" w Myśliborzu

W dniach 04-05.03.2019r. uczniowie klas VI i VII SP w Szczepanowie wzięli udział w wycieczce do Centrum Ekologii i krajoznawstwa "SALAMANDRA" w Myśliborzu w ramach realizacji projektu "Środa Śląska - wysokiej jakości edukacja nie tylko w środy". Podczas tego wyjazdu zostały zorganizowane dla uczestników matematyczne zajęcia popołudniowe wyrównawcze i rozwijające przez opiekunów: p.Edytę Noworolnik i p.Martę Bartosiewicz. Uczniowie bardzo chętnie i aktywnie uczestniczyli w tych zajęciach wykonując wszystkie zaplanowane zadania z dużym zaangażowaniem.realizowane zagadnienia to:

1. 100 działań sposobem pisemnym na stulecie Odzyskania przez Polskę Niepodległości

2. Rozwiazywanie matematycznych krzyżówek

3. Ułożenie krzyżóki matematycznej pod hasłem "PATRIOTYZM"

4. Rozwiazywanie rebusów matematycznych

5. Logiczne gry i zabawy matematyczne.

Dzięki temu uczniowie naszej szkoły wykształcili umiejętność operowania zdobytą wiedzą i łączenia jej z praktyką, inaczej spojrzeli na matematykę i bardziej się nią zainteresowali. Zwrócili również uwagę na fakt korelacji matematyki z innymi dziedzinami życia.Wzbudziliśmy również w uczniach postawę patriotyczną. Nasi podopieczni świetnie się baliwi - ucząc.