MARATON MATEMATYCZNY

W dniach 14-15.05.2019r uczniowie klas V oraz 21-22.05.2019r. uczniowie klas IV  SP wzięli udział w rozwijających i wyrównawczych zajęciach popołudniowych z matematyki w ramach realizacji projektu "Środa Śląska - wysokiej jakości edukacja nie tylko w środy". Zajęcia zostały przygotowane i przeprowadzone przez p.Edytę Noworolnik i p.Martę Bartosiewicz. Uczniowie chętnie, a zarazem bardzo aktywnie uczestniczyli w zajęciach. Zajęcia miały na celu wyrobienie w uczniach umiejętnści rozumowania tj. wnioskowania i wyjaśniania, wykształcenie umiejętności operowania zdobyta wiedzą i wykorzystania jej w praktyce, wzbudzenie w uczniach głębszego zainteresowania się matematyką, jak również korelacja matematyki z innymi dziedzinami nauki. Założone cele zostały osiągnięte.

Podczas tycz zajęć uczniowie wypracowali:

1. Zegary matematyczne

2. Rozwiązywali krzyżówki matematyczne, jak również układali sami krzyżówki do hasła "MATEMATYKA"

3. Rozwiązywali rebusy matematyczne i tworzyli własne

4. Uzupełniali kwadraty magiczne.

Opiekunowie przygotowali niespodziankę dla swoich uczniów w postaci zabawy w podchody matemayczne na terenie szkoły. Zabawa ta była bardzo dobrze odebrana przez uczniów, gdyż świetnie się bawili, a jednocześnie nie zauważając, uczyli się matematyki rozwiązując różne podpowiedzi ukryte pod hasłami matemetycznymi.

Spotkanie było bardzo owocne i napewno nie ostatnie.