MARATON MATEMATYCZNY

W zeszłym roku szkolnym rozpoczęliśmy cykl spotkań pod hasłem MARATON MATEMATYCZNY w ramach realizacji projektu "Środa Śląska-wysokiej jakości edukacja nie tylko w środy". W tym roku szkolnym kontynułujemy nasze spotkania. Są to zajęcia popołudniowe, na które nasi uczniowie bardzo chętnie przychodzą. Spotkaliśmy się już niejednokrotnie.

W dniach 15-16.10.2019r.;03-04.12.2019r. spotkali się uczniowie klas VI; 01-02.10.2019r.; 26-27.11.2019r. spotkali się uczniowie klas V, 10.10.2019r.; 12-13.11.2019r. uczniowie klas VII, 28.10.2019r.spotkali się uczniowie klas IV 3.10.2019r; 14.11.2019r.spotkali się uczniowie klas VIII. Wzięli oni udział w rozwijających i wyrównawczych zajęciach popołudniowych z matematyki w ramach realizacji projektu "Środa Śląska - wysokiej jakości edukacja nie tylko w środy". Zajęcia zostały przygotowane i przeprowadzone przez p.Edytę Noworolnik i p.Martę Bartosiewicz. Uczniowie chętnie, a zarazem bardzo aktywnie uczestniczyli w zajęciach. Zajęcia miały na celu wyrobienie w uczniach umiejętnści rozumowania tj. wnioskowania i wyjaśniania, wykształcenie umiejętności operowania zdobyta wiedzą i wykorzystania jej w praktyce, wzbudzenie w uczniach głębszego zainteresowania się matematyką, jak również korelacja matematyki z innymi dziedzinami nauki. Założone cele zostały osiągnięte.

Podczas tych zajęć uczniowie :

1. Wypracowali zegary matematyczne  (KL.4), choinki matematyczne(KL.VI), dzięki którym uczniowie rozwijali umiejętność wykonywania działań na liczbach, obliczania wartości wyrażeń arytmetycznych oraz stosowania reguły kolejności wykonywania działań.

2. Rozwiązywali krzyżówki matematyczne, jak również układali sami krzyżówki

3. Rozwiązywali rebusy matematyczne i tworzyli własne

4. Uzupełniali kwadraty magiczne.

5.Rozwiązywali zadania matematyczne, które mają na celu przygotowanie uczniów klas starszych do egzaminów

6.Poznali zasady gier matematycznych - stolikowych (Rummikub oraz matematyczne klocki Jenga). Został zorganizowany i przeprowadzony miniturniej gry w Rummikub.

7.Opracowywali matematyczne podchody.

Spotkanie było bardzo owocne i napewno nie ostatnie.