W ŚWIECIE LOGOMOCJI

W dniu 07.11.2019r. oraz 14.11.2019r uczniowie klas VI i VII SP wzięli udział w rozwijających zajęciach popołudniowych z informatyki w ramach realizacji projektu "Środa Śląska - wysokiej jakości edukacja nie tylko w środy". Zajęcia zostały przygotowane i przeprowadzone przez p.Martę Bartosiewicz pod hasłem KOLOROWE KWADRATY-w świecie Logomocji. Uczniowie chętnie, a zarazem bardzo aktywnie uczestniczyli w zajęciach. Zajęcia miały na celu wyrobienie w uczniach umiejętnści rozumowania i logicznego myślenia jak również tworzenia algorytmów i procedur w środowisku Logomocji tj.  wykształcenie umiejętności operowania zdobytą wiedzą i wykorzystania jej w praktyce, wzbudzenie w uczniach głębszego zainteresowania informatyką, a przede wszystkim programowaniem, jak również korelacja informatyki z innymi dziedzinami nauki. Założone cele zostały osiągnięte.

Podczas tych zajęć uczniowie programowali w języku Logo pracując w programie Logomocja Image wykorzystując procedury, jak również procedury z powtórzeniami. Przy czy świetnie się bawili i kształtowali umiejętność logicznego myślenia, a także zdrowej rywalizacji.

Spotkanie było bardzo owocne i napewno nie ostatnie.