Maraton Matematyczny

W zeszłym roku szkolnym rozpoczęliśmy cykl spotkań pod hasłem MARATON MATEMATYCZNY w ramach realizacji projektu "Środa Śląska-wysokiej jakości edukacja nie tylko w środy". W tym roku szkolnym kontynułujemy nasze spotkania. Są to zajęcia popołudniowe, na które nasi uczniowie bardzo chętnie przychodzą. Spotkaliśmy się już niejednokrotnie.

W dniach 10.01.2020r. spotkali się uczniowie klas Va i Vb (godz.16:00-22:00). Wzięli oni udział w rozwijających zajęciach popołudniowych z matematyki w ramach realizacji projektu "Środa Śląska - wysokiej jakości edukacja nie tylko w środy". Zajęcia zostały przygotowane i przeprowadzone przez p.Edytę Noworolnik i p.Martę Bartosiewicz. Uczniowie chętnie, a zarazem bardzo aktywnie uczestniczyli w zajęciach. Zajęcia miały na celu wyrobienie w uczniach umiejętnści rozumowania tj. wnioskowania i wyjaśniania, wykształcenie umiejętności operowania zdobyta wiedzą i wykorzystania jej w praktyce, wzbudzenie w uczniach głębszego zainteresowania się matematyką, pokazanie matematyki z zupełnie innej strony, jak również korelacja matematyki z innymi dziedzinami nauki. Założone cele zostały osiągnięte.

Podczas tych zajęć uczniowie brali udział w :

1. "Łamaniu szyfrów" matematycznych i odczytywaniu wiadomości

2. Matematycznych wykreślankach słownych - znalezienie i wykreślenie słów matematycznych z przygotowanego arkusza

3. Zabawie w podchody matematyczne na terenie szkoły przygotowanej przez uczniów biorących udział w zajęciach i adresowanej do prowadzących zajęca nauczycieli

4. Matematycznym turnieju "Jeden z dziesięciu"

5.Wycinaniu i sklejaniu niestandardowych wielościanów z przygotowanych siatek brył.

Na zajęcach omawiane były zasady pracy podczas przeprowadzania poszczególnych zadań oraz wspólnie interpretowaliśmy instrukcję wykonania poleceń, a także typowaliśmy zwycięzców.

Wspólnie przygotowywaliśmy i spożywaliśmy kolację - "smaczne tościki matematyczne" tak został nazwany posiłek przez uczniów .

Spotkanie było bardzo owocne, uczniowie byli aktywnie zaangażowani i chętnie pracowali.