Zajęcia z j. angielskiego

PIZZA DAY

W dniach 07.02.2020r. spotkali się uczniowie klas II, III.

Wzięli oni udział w wyrównawczych zajęciach popołudniowych z języka ani w ramach realizacji projektu "Środa Śląska - wysokiej jakości edukacja nie tylko w środy". Zajęcia zostały przygotowane i przeprowadzone przez p. Paulinę Mokrzycką i p. Iwonę Wabińską. Uczniowie chętnie, a zarazem bardzo aktywnie uczestniczyli w zajęciach. Zajęcia miały na celu zaznajomienie się z kulturą i tradycjami jedzenia pizzy, historią powstania i ewolucji tej potrawy, a także nauką słownictwa związanego z robieniem pizzy i zamawianiem jedzenia na mieście w języku angielskim.

Uczniowie podczas zajęć wykonywali prace plastyczne „moja własna pizza” a potem prezentowali je w swoich grupach, przy okazji ucząc się nazw składników i przypraw. Następnie uczniowie grali w gry planszowe dotyczące święta pizzy. Ostatnim punktem spotkania było wspólne jedzenie pizzy, wtedy właśnie uczniowie dowiedzieli się o historii powstania pizzy.

MY HOUSE

W dniach 01.02.2020r. spotkali się uczniowie klasy II.

Wzięli oni udział w wyrównawczych zajęciach popołudniowych z języka ani w ramach realizacji projektu "Środa Śląska - wysokiej jakości edukacja nie tylko w środy". Zajęcia zostały przygotowane i przeprowadzone przez p. Paulinę Mokrzycką. Uczniowie chętnie, a zarazem bardzo aktywnie uczestniczyli w zajęciach. Zajęcia miały na celu utrwalenie słownictwa z tematu „dom”, wskazywanie miejsc w domu oraz ćwiczenie zaimków dzierżawczych.

Uczniowie podczas zajęć grali w gry typu memory, nazywali pomieszczenia wskazane przez nauczyciela, korzystając z tablicy interaktywnej rysowali „własne” domy – rozmieszali pomieszczenia, rysowali i nazywali meble.

CHRISTMAS TIME

W dniach 10.12.2019r. spotkali się uczniowie klas VI.

Wzięli oni udział w rozwijających zajęciach popołudniowych z języka ani w ramach realizacji projektu "Środa Śląska - wysokiej jakości edukacja nie tylko w środy". Zajęcia zostały przygotowane i przeprowadzone przez p. Paulinę Mokrzycką.Uczniowie chętnie, a zarazem bardzo aktywnie uczestniczyli w zajęciach. Zajęcia miały na celu zaznajomienie się z kulturą i tradycjami Świąt Bożego Narodzenia w krajach anglojęzycznych, zaznajomienie się ze słownictwem związanym ze Świętami Bożego Narodzenia, śpiewanie kolęd w języku angielskim.

Podczas zajęć uczniowie obejrzeli krótkie filmy dotyczące tradycji obchodzenia Świąt Bożego Narodzenia w Wielkiej Brytanii, Irlandii, USA, Australii a następnie przedyskutowaliśmy w języku angielskim różnice pomiędzy spędzaniem świąt w tych krajach a w spędzaniem świąt w Polsce. Wymieniliśmy słownictwo, jakie towarzyszy Świętu Bożego Narodzenia w krajach anglojęzycznych. Na koniec zajęć, zaśpiewana została kolęda w języku angielskim a uczniowie zjedli razem pizzę.