Światowy Dzień Zespołu Downa

"Co roku, 21 marca, poza Pierwszym Dniem Wiosny i Dniem Wagarowicza obchodzony jest także Światowy Dzień Zespołu Downa. Uczniowie naszej szkoły postanowili okazać szacunek i tolerancję wobec osób z trisomią 21 chromosomu biorąc udział w akcji #skarpetki, tym samym propagując ideę poszanowania drugiego człowieka oraz kształtowania wrażliwości, empatii oraz czynnej postawy niesienia pomocy innym na miarę swoich możliwości. Akcja polegała na założeniu 21 marca dwóch różnokolorowych skarpetek - symbolu niedopasowania społecznego i genotypowego, z jakim zmagają się osoby z Zespołem Downa.
Wszystkim Uczniom oraz ich Bliskim, których również ujęto na zdjęciach :) bardzo serdecznie dziękujemy za udział w akcji! Wszyscy macie wielkie i dobre serca, które można było zobaczyć na przestrzeni ostatnich dni. Jesteście cudowni!!!"