Wycieczka do Wrocławia 05.03.2024r. kl.II-VIII

Wycieczka do Wrocławia

05.03.2024 odbyła się dydaktyczno-rekreacyjna wycieczka do Wrocławia, w której brało udział dziesięć klas (173. uczniów)  ze Szkoły Podstawowej w Szczepanowie. Głównym edukacyjnym wydarzeniem był udział w Cyrku Fizycznym zorganizowanym przez Uniwersytet Wrocławski na wydziale fizyki. Uczniowie z ogromnym entuzjazmem i ciekawością obserwowali, a nawet uczestniczyli w doświadczeniach fizycznych. Ukazane dzieciom prawa fizyki wywoływały sporo emocji (szczególnie: wybuchowe eksperymenty, pokazy z pieniędzmi, kołami, cieczą, wtaczanie się piłek pod górę, itp...). Uczniowie byli zdumieni, a także zachwyceni, że fizyka jest tak obecną w naszym życiu i wspaniałą dziedziną nauki.
Po zajęciach z fizyki udaliśmy się do kina Helios, gdzie oglądaliśmy wybrany przez grupę seans. Uczniowie mieli do wyboru filmy, tj.: Cudowny chłopiec. Biały ptak, Akademia Pana Kleksa oraz Emma i czarny jaguar. Każdy z tych filmów dostarczył dużo wrażeń i stał się pretekstem do ważnych dla uczniów rozmów.
Wycieczka była wartościowa i udana, było edukacyjnie i rekreacyjnie!Uśmiech