Światowy Dzień Kostki Rubika w naszej szkolnej bibliotece- 17 kwietnia 2024r.

17 kwietnia 2024r. w naszej szkolnej bibliotece było dużo wyzwań i emocji, a to wszystko z inicjatywy młodych, zdolnych chłopców: Fryderyka z kl. 2b oraz Karola i Adriana z kl. 3b, którzy zapoczątkowali biblioteczne spotkania z kostkami Rubika.  Ułożenie takiej kostki jest niezwykle trudne, ale chłopcy świetnie sobie z tym radzą, podejmując kolejne wyzwania z różnymi kombinacjami tej kolorowej kostki w innych wariantach, czasem bardzo nietypowych np. w kształcie  trójkąta czy spinera.

17 kwietnia  2024r., podczas Światowego Dnia Kostki Rubika odbyły się pokazy umiejętności układania kostki Rubika- było mnóstwo wrażeń:). W tym dniu w szkolnej bibliotece na wszystkich przerwach, przed i po lekcjach towarzyszyły nam: śmiech ciekawość, skupienie, integracja, fascynacja, ale przede wszystkim dobra zabawa połączona z wyzwaniami. Okazało się, że w naszej szkole jest wielu pasjonatów Kostki Rubika.

Dziękuję chłopcom- współorganizatorom tej akcji- za pozytywną postawę i zaangażowanie.

Mam nadzieję, że Kostka Rubika na długo zagości w naszej bibliotece...

Elżbieta Godawa