Euroweek styczeń 2016

W dniach 22-26. 01. 2016r. uczniowie Szkoły podstawowej w Szczepanowie, pod opieką

p. M. Nowak i M. Koprowicz, uczestniczyli w obozie językowym „Euroweek” w Międzygórzu. Był to ich pierwszy wyjazd, gdyż dotychczas tylko uczniowie gimnazjum mieli taką możliwość.

Pełni obaw udali się na pierwsze zajęcia, które miały na celu zapoznanie się z wolontariuszami z takich krajów jak Wietnam, Kenia czy Azerbejdżan oraz integrację wszystkich uczestników (w zajęciach brali udział uczniowie jeszcze 2 innych szkół podstawowych). W kolejnych dniach odbywały się różnego rodzaju zajęcia – zabawy integracyjne, gry językowe, zabawy sportowe, prezentacje krajów: Turcji, Kenii, Wietnamu, Polinezji Francuskiej i Gwatemali; wycieczki piesze oraz wyjazd do Kłodzka i Bystrzycy Kłodzkiej.

Czas upłynął wszystkim bardzo szybko, niektórzy wyjeżdżali ze łzami w oczach, zastanawiając się, czy jeszcze kiedykolwiek spotkają nie tylko wolontariuszy, ale też nowopoznanych kolegów.