Tysiąc lajków

Dnia  25 października 2016 roku  w Zespole Szkół im. Piastów Śląskich w Szczepanowie wystąpił MORALITET Profilaktyczno-Edukacyjny Teatr dla Dzieci i Młodzieży z Krakowa      ze spektaklem pt. „Tysiąc lajków”. Przedstawienie obejrzeli uczniowie klas IV, V i VI  Szkoły Podstawowej .

Spektakl poruszał problemy przemocy i agresji w sieci oraz ukazywał rolę rodziców , przyjaciół i priorytetów  oraz relacji młodych ludzi z najbliższymi w tym aspekcie życia społecznego. Młodzi aktorzy w sposób humorystyczny, ale i skłaniający do refleksji pokazali zagrożenia płynące z cyberprzemocy. W poczuciu anonimowości można drugiej osobie zniszczyć życie, bo przecież łatwo jest leczyć swoje kompleksy ośmieszając innych.

W przedstawieniu podkreślono także rolę dorosłych, którzy powinni reagować na zachowania on-line swoich dzieci. Ważne jest by młodzi ludzie znaleźli oparcie w swych rodzicach, by ich stosunki były serdeczne i oparte na wzajemnym porozumieniu, szacunku, zaufaniu i lojalności.

Fot. i oprac. pedagog Oliwia Zimnicka