Bezpieczny rower 2017

W dniu 20.10 2017 w Szkole Podstawowej w Szczepanowie odbyła  się  po raz kolejny akcja znakowania rowerów ,,Bezpieczny Rower -2017”. Policjanci z KPP w Środzie Śląskiej: asp. Grzegorz Janiec,  asp. Jacek Janus, st.asp. Marta Stefanowska wraz z organizatorką p. Izabelą Lelińską oznakowali 60 rowerów  uczniów oraz 7 rowerów opiekunów i rodziców.  Akcja za każdym razem przyciąga wielu chętnych, którzy dzięki oznakowaniu swoich jednośladów mają poczucie większego bezpieczeństwa swego mienia.

Wszyscy uczestnicy znakowania rowerów otrzymali opaski odblaskowe w ramach akcji Policji pt. „Świeć Przykładem”. Celem akcji jest przypomnienie i uświadomienie pieszym poruszającym się po drodze po zmierzchu n o obowiązku i konieczności używania elementów odblaskowych w sposób widoczny dla innych uczestników ruchu.