KULTURA KRAJÓW ANGLOJĘZYCZNYCH

Dodatkowe zajęcia z języka angielskiego odbywały się zarówno w soboty jak i popołudniami. Uczniowie klas II, III i IV mieli okazję utrwalić poznany podczas lekcji materiał jak i poszerzyć go w trakcie zadań, które wykonywali w grupie. Poznali rodzinę królewską Wielkiej Brytanii a w szczególności osobę królowej Elżbiety II, obecnie panującej monarchini, jej zwyczajów, miejsc w których bywa i zwierząt którymi się otacza. Utrwalali też słownictwo związane z domem i tworzyli własne pomieszczenia.  Stworzyli też własne pizzę z okazji międzynarodowego Dnia Pizzy.

Uczniowie oglądali też różne bajki związane z kulturą amerykańską jak i brytyjską, jak chociażby „Corgie – pies królowej”.

Zajęcia były prowadzone przez nauczycielki języka angielskiego – panią Iwonę Wabińską oraz panią Paulinę Mokrzycką.

Dziękujemy uczniom za wspólnie spędzony czas i miłe wspomnienia z zajęć