Mały Mistrz

W roku szkolnym 2015/2016, nasza szkoła przystąpiła do ogólnopolskiego programu ,,Mały Mistrz”. W ramach tego programu, szkoła otrzymała sprzęt sportowy, a nauczyciele przeszli stosowne szkolenie. Do akcji przystąpiły klasy pierwsze z wychowawczyniami Renatą Bała i Małgorzatą Jackowską. Zajęcia prowadzone są przez wychowawczynie oraz nauczycielkę wychowania fizycznego  Danutę Chmurską.

Cele programu:

-poprawa stanu zdrowia uczniów, sprawności fizycznej i umiejętności ruchowych,

-promowanie nowych, atrakcyjnych form zajęć ruchowych,

-monitorowanie stanu zdrowia, wyeliminowanie złych nawyków żywieniowych, higienicznych.

Na początku zajęliśmy się pomiarem wysokości oraz masy ciała uczniów. Przeprowadzono zajęcia dotyczące przestrzegania zdrowego trybu życia.

Najwięcej radości sprawia dzieciom zabawa z piłkami edukacyjnymi „edubal”. Ćwiczenia z nimi doskonalą umiejętności językowe i matematyczne uczniów. Środowe zajęcia wychowania fizycznego są przez dzieci najbardziej wyczekiwaną lekcją!