Euroweek

W dniach 11-15. 09. 2013 uczniowie klas gimnazjalnych Zespołu Szkół w Szczepanowie wzięli udział w obozie szkoleniowym „Euroweek – Szkoła Liderów”.

W ramach obozu gimnazjaliści wraz z opiekunami – p. I. Wabińską oraz M. Nowak wyjechali do Długopola Zdroju, gdzie wolontariusze z całego świata organizowali różne zajęcia, które miały na celu nie tylko zapoznanie młodych ludzi z kulturą wielu krajów, ale przede wszystkim rozwinąć umiejętność komunikowania się w j. angielskim.

Dla młodzieży uczestniczącej w wyjeździe była to doskonała okazja do rozwinięcia takich umiejętności jak przewodzenie w grupie, autoprezentacja czy praca w zespole, a codzienne dyskoteki oraz wycieczka do Kłodzka przyczyniły się do lepszej integracji uczestników całego obozu tj. uczniów z Augustowa, Wrocławia i Łyszkowic.

Po 5 dniach wspólnej nauki przez zabawę nasi gimnazjaliści z wielkim żalem i łzami w oczach udali się w drogę powrotną do domu.

M.N.

I.W.